Sinema

Kelimeler Yetmez | Komedi, Dram

Tarafından yazılmıştır Alkan Kaya

Kelimeler Yetmez filmini bir çok kişi duymuş yada izlemiş olabilir ama izlemeyenler de olabilir.Bunlardan biri ise değer verdiğim bir arkadaşım bu yazıyı onun işini kolaylaştırmak için yazıyorum.

Eddie Murphy nin oynadığı bu nadide eser 2012 yılında vizyona girdi çok eskidir. anlatılmak istenen ise Kelimelerin yetmediği. Nedir bu peki? Filimde;

Jack ağzı çok iyi laf yapan herkesi ikna edebilen bir temsilcidir. Günün birinde Jack ‘in yaşadığı evin bahçesinde Bodhi ağacının çıkmasıyla Jack ‘in hayatı zindana döner. Jack ‘in her konuşmasında Bodhi ağacında bir yaprak eksilir ağaçta son yaprağın düşmesi demek hem Jack ‘in hem Bodhi ağacının yok olması demektir. Jack artık konuşmayı bırakıp insanlarla iletişim kurabileceği bir yol aramak zorundadır.

Ama bu kadar basit bir şeyi günümüzde insanların anlamaması en zoru. Kısaca bir insana sevdiğinizi söyleyebilirsiniz o insana sen değerlisin diyebilirsiniz. Ama bu sözler sadece kelimelerden ibaret. O insana sevdiğinizi göstermezseniz o insana değerli olduğunu göstermezseniz sonuç olarak yaşam ağacı yapraklarını dökmüş olacak çünkü herşey kelimelerden ibaret değildir. Değer verdiğinizde bunu söylediğiniz gibi değeri yansıtmıyor zaman ayırıp önemsemiyorsanız o kişiye sadece yalan söylemiş olursunuz. Kaybettiğiniz zaman değerini anlayacaksanız iş işten geçmiş olacak….

İyi seyirler

 

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.