Şifalı Bitkiler

Yaşam enerjisi ve kişilik ilişkisi

Heyecan insana enerji verir. Kişinin yaşama isteği aşırıysa olağanüstü karakter sergilemeye başlar. Hareket eden her cismin enerjiye ihtiyacı vardır.

Enerji ve yaşama isteği arasındaki ilişki çok belirgindir. Heyecanlanan bir insanın enerjisi artar ve canlanır. Yaşama isteği aşırı derecede ise, kişi olağanüstü bir kişilik sergilemeye başlar.

Hareket eden her cismin enerjiye ihtiyacı vardır. Ancak bu, yaşayan organizmalar olduğunda başka görüşler de söz konusu olur. Örneğin; Çin felsefesinde Ying-Yang, İn-Yan, aydınlık-karanlık birbirine zıt kutup teşkil eden iki tür enerji mevcut olup, her kötülüğün içinde bir iyilik yani siyahın içinde beyaz, her iyiliğin içinde bir kötülük yani beyazın içinde siyah olduğu düşüncesini bizlere anlatır.

Esas olan bunların terazide tutulmasıdır. Bunların akupunktur tevdisinin esasını teşkil ettiği kabul edilir. Kişiliği enerji açısından anlamaya çalışırsak, kişiliği ve enerjiyi birbirinden ayrı tutmamak lazımdır. Kişinin ne kadar enerjisi olduğunu, bunun ne kadarını kullandığını, kişiliğinin üzerinde ne kadar etkili olduğunu belirtir.

Bazı insanların diğerlerinden daha çok enerjileri vardır. Bazıları da enerjilerini tutamaz, ani heyecan ve stresle atarlar. Böyle insanlar yorgun olmamalarına rağmen kendilerini sürekli yorgun hissederler. Yaşam enerjisine kalbin atışından, sindirim sisteminin hareketlerine, yürümeye, konuşmaya ibadetlerden çalışmaya kadar her faaliyet için mutlaka ihtiyaç vardır.

Kan akımı vücutta dolaşım sırasında metabolizma ürünlerini ve O2′yi dokulara ve organlara taşır. Amaç bunlara enerji sağlamak ve aynı zamanda yanma sırasında meydana gelen atıkları da uzaklaştırmaktır. Kan, hem bir taşıyıcıdır hem de enerji yüklüdür.

Kan, vücutta ulaştığı her noktaya canlılık, sıcaklık ve heyecan verir. Kan dışında vücutta bağırsak, hücre sıvıları ve bazı bezlerin salgıladığı sıvılar gibi enerji yüklü sıvılar da vardır ve bunların enerji boyutları farklıdır.

Kozmik bilimden sağlık uyarıları

Günde bir elma tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Elmanın hormonsuz ve küçük olmasına özen gösterin.

Boşaltım sisteminizin iyi çalışmasını sağlamalı; idrar, dışkı ve gözyaşı gibi doğal ihtiyaçlarınızı asla engellemeye çalışmayın.

Kendinize zaman ayırın. Besin desteği almayı ve düzenli olarak egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

Konserve besinleri değil, taze veya kurutulmuş olanları tercih edin.

Balığı; yoğurt, süt ve yumurta gibi gıdalarla birlikte tüketmemeye dikkat edin.

Ginkgo Biloba

Ginkgo bilobanın bilinen en önemli özelliği, beyne giden kan akışını ve penise giden kan akışını hızlandırmasıdır. 9 ay süren bir araştırma sonucunda, penil arterlerdeki tıkanıklık nedeniyle iktidarsızlık çeken erkeklerin büyük oranında hiçbir yan etkisi olmaksızın önemli gelişmeler sağlandığı rapor edilmiştir. Günde 60 ile 240 gram arası ginkonun 6 aya kadar kullanılması tavsiye edilir. Bir tutam anason, kakule, zencefil ve ginsengin karıştırılıp tatlandırılarak içilmesi önerilir. 250 ml kaynar suya 5 çay kaşığı kurutulmuş ashwaganda bitkisi karıştırılarak demlenen çaydan günde 2 fincan içilmesi tavsiye edilir. (Hindistan’da yetişen bitkinin erkek libidosunu yükselten bir özelliğe sahip olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.)

Erkeklerin korkulu rüyası iktidarsızlık

Belli yaşın üzerindeki erkeklerde sık görülen bir rahatsızlık olan iktidarsızlığa, kozmik bilim ışığında, vücudun belli noktalarına yapılacak nokta masajlarla destek olmanız mümkün. Erkeklerde yaşın ilerlemesi ile birlikte görülen iktidarsızlık, çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. “Empotans/sertleşme bozukluğu” olarak adlandırılan bu rahatsızlığın 75-80 yaşın üzerindeki erkeklerde görülme oranı yüzde 75′lere çıkmaktadır. Orta yaşlardaki insanlarda iktidarsızlığın nedeni genellikle kalp kanı, yaşam enerjisi kaybına yol açan aşırı endişe duygusu ve yaşam enerjisini durduran korku ya da aşırı yağlı yiyecek ve alkol tüketimidir. Ayrıca nemli sıcaklığın oluşmasına, yaşam enerjisinin değişimine ve beynin kan beslenmesinin azalmasına neden olan aşırı sigara tüketimi de iktidarsızlığa neden olabilir. Bedensel veya ruhsal sebeplerden kaynaklanan iktidarsızlığın tedavisi için öncelikle bir uzmana başvurulması önerilir. Ancak bu çerçevede kozmik bilim ve bilinçle uygulanacak koruyucu nokta masajları ile iktidarsızlıktan korunmaya destek olabilirsiniz. İktidarsızlığı sebeplerine bağlı olarak ele alırsak, şu 5 metodu uygulamak tavsiye edilir:

1. Enerji boşluğuna bağlı iktidarsızlık

Belirtileri; erbezinde soğukluk hissi uyandıran iktidarsızlık, zayıf düşme, yüz solgunluğu, nefes darlığı, baş dönmesi, kulak çınlaması, bel ve dizlerde halsizlik ve ağrı, soğuğa dayanamama, el ve ayaklarda üşüme, bol miktarda şeffaf idrar, ince yağlı tabakalı solgun dildir. Böbrekleri ısıtma ve böbrek enerjisini dengeleme yolu tavsiye edilir.

2. Kalp kanı ve dalak yaşam enerjisi boşluğundan kaynaklanan iktidarsızlık

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.