Şifalı Bitkiler

Goji Berry ömrü uzatıyor

Goji Berry, Çin, Moğolistan, Tibet ve Türkiye’de altı bin yıla yakın bir süredir kullanılan bir meyvedir. Goji Berry’nin bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabileceği belirtiliyor. Tam bir şifa deposu olan bu meyve, Türkiye’de Kurt Üzümü olarak adlandırılıyor.

Kurt üzümü, yaban mersini ile kirazın karışımı bir tattadır. Rengi kırmızı ve parlaktır. Bitkinin yapraklarından çay, dallarından ise yağ yapıldığı belirtiliyor. Her derde deva olarak adlandırılan bu meyvenin içerisinde beta-karoten, çinko, demir, fosfor, B-kompleks, E vitamini ve C vitamini bulunuyor. Tibet’te yaşayan kişilerin bu meyveyi uzun yıllardır kullandıklarını ve ömrü uzatmaya yardımcı bir besin olduğu belirtiliyor.

Kurt üzümü, tam bir antioksidan kaynağıdır. Meyve 2000 yılından bu yana ilaç yapımında kullanılıyor. İlaçlar kan basıncını ve kolesterolü düşürmede oldukça etkili oluyor. Meyve görme bozukluklarına, bağışıklık sistemine ve karaciğere oldukça iyi geliyor. Kurt üzümünün daha bir çok hastalığa iyi geldiği belirtiliyor. Bu hastalıklar arasında sedef hastalığı, alerjiler, uykusuzluk, kronik karaciğer hastalığı, şeker hastalığı ve tüberkülozun olduğu belirtiliyor.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.