Şifalı Bitkiler

Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 2

Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 1 başlıklı yazımızda afrodizyak etkisi olup cinsel gücü ve seks performansını artırma özelliği olan şifalı bitkiler listesinin ilk bölümünü yayınlamıştık. Bu yazımızda bu listenin devamını bulacaksınız.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz kimyon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşam yemeklerinden yarım saat sonra içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı hardal tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç Öğün yarımşar çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış olan bir tepeleme çay kaşığı kedi otu kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir. Bitki, yaprakları öldükten sonra kökleri toplanıp gölgede kurutulur, ancak böyle faydalı olur. Fazla ve düzenli içilmemesi gerekmektedir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine iki çorba kaşığı süzme bal katılıp iyice karıştı aldıktan sonra yemek aralarında içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç bambu ağacı (lifleri) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde ifâ kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.

– Bir litre sütün içine iki çorba kaşığı süzme bal, birer silme yemek kaşığı acı pul biber, Ökse otu ve ince kıyılmış kuşkonmaz katılıp süt çekilip lapamsı hale gelene kadar kaynatıldıktan sonra gün içinde tüketilir.

– Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç maydanoz katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.

– Bir litre suyun içine iki avuç bezelye ve ince kıyılmış bir orta boy soğan, birer çay kaşığı toz zencefil ve tarçın katılıp suyunu tamamen çekene kadar (altını yakmamaya dikkat edilmelidir) kaynatıldıktan sonra üzerine bir tutam ezilmiş kakule tohumu serpilerek yenir.

– Ihlamur, ada çayı, çay gibi içecekler bergamot ile (bir kilogram’a üç damla) kokulandırılıp içilirse faydalı olur.

– Yarım litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış orta boy soğan katılıp suyu buharlaşana kadar kaynatıldıktan sonra, daha önceden kaynatılarak ezilmiş bir avuç nohut ve üç çorba kaşığı süzme bal ile iyice karıştırılıp, üçe bölünerek gün içinde tüketilir.

– Bir avuç yaban turpu, bir litre suyun içinde kaynatıldıktan sonra alınıp iyice ezilerek püre haline getirilir ve üzerine bir yemek kaşığı sirke ve iki çorba kaşığı yoğurt ilave edilip yenir.

– Bir litre suyun içine birer avuç kuşburnu ile üvez meyvesi katılıp kaynatılmasının ardından içi sıcak su dolu başka bir kabın içinde yarım saat bekletilir ve temiz bir şişenin içine süzülüp içine bir çay bardağı süzme bal ilave edildikten sonra, her saat başı çalkalamak üzere altı saatliğine serin bir yerde saklanır. Günde üç öğün ikişer çorba kaşığı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı misk otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.

– Hem acı, hem de tatlı biberler, ister sebze olarak yensin, ister de baharat olarak kullanılsın cinsel gücü arttırıcı faydalan vardır.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış dere otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç yıkanıp temizlenmiş şerbetçi otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen posanın üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir iri adet rendelenmiş domates eklendikten soma yenir.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.