Sağlık

Yılbaşı için cilt hazırlığı rehberi

Uzmanlar, cildinizi yılbaşına hazırlayıp parlak, duru, ipeksi bir cilt, dolgun ve hacimli saçlar, tertemiz bir ten, ince ve selülitsiz bir vücuda sahip olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyor. Kısa sürede güzelleşmek ve kusursuz bir vücuda sahip olmak için yapılabilecekler yazımızın devamında…

Konu ile ilgili American Academy Of Dermatoloji’nin aktif üyesi olan ve ABD’de cilt, kırışıklık, botoks, lazer ve lazer epilasyon, saç problemleri ve saç dökülmeleri, zayıflama, selülit ve mezoterapi konularında uzun süre tıbbi çalışmaları olan Yedi Tepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük.

Parlak ve kusursuz bir cilt

Yüzdeki yaşlılık belirtilerini kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde kaybettirmek için tıbbi tedavi şekilleri oldukça uygun. Göz çevresi, alın, kaş ortası ve burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak ve yanak üstündeki kırışıklık ve çizgilerde botoks, haylaform ve restylen gibi yöntemler oldukça pratik yöntemlerdir. Bu yöntemler 1 seans (ortalama 30 dakika)gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki çizgiler kaybolur, alın bölgesine uygulandığında ise kaşlarda hafif kalkma sağlar ve dolayısıyla göz kapak düşmelerini ve esnemelerini toparlar. bu yöntemler uzman ve tecrübeli hekim tarafından uygulandığında herhangi bir yan etkileri olmaz.

Çok ince uçlu iğnelerle istenilen bölgelere ilaç enjekte edilir ve ağrı, acı hissi olmaz.

Mezolifting ile parlak bir cilt cildi beslemek, parlaklık sağlamak ve ciltteki esnemeleri engellemek amacıyla

Cilt altına vitamin, aminoasit, somon protein. Enjeksiyonu yapılır. Ortalama 15 dakika sürer.

Özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanan bu yöntem ortalama 3-6 seansta gerçekleştirilir. Oksijenterapi ile cilt temizleme da cilt gençleştirme ve temizleme konusunda oldukça başarılı bir yöntem

Peeling yöntemi ile ciltteki matlaşma sorunu giderilir. Gözeneklerde genişleme ve fazlalaşma sorunu varsa peelingle oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Yüzdeki ince çizgiler geçer ve cilde daha parlak ve canlı bir görüntü kazandırır.

Dudak şeklinde herhangi bir deformite varsa veya kişi kendi isteği üzerine dudak şeklini değiştirmek istiyorsa yinede tek bir seans (ortalama) 15 dakikada dudağın şeklini değiştirmek mümkün.

Cilt bakımı sayesinde ise cilt temizlenir, oksijenle beslenir ve cilt tipine uygun gereken maskeler kullanılarak cildin toparlanması sağlanır. Akne, leke gibi sorunlarda tabi ki uzman doktor tarafından muayene olmak şart.

İpeksi, tertemiz bir ten

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.