Sağlık

Yeni yıla cildinizi yenileyerek hazırlanın

Yoğun kent yaşamındaki ve iş hayatındaki koşuşturmacalar çalışan kadınların kendilerine zaman ayırıp bakımlarını eksiksiz yapmalarına engel oluyor. Yaklaşan yeni yıla cildini ve bütün vücudunu yenileyerek girmek isteyen kadınlar mutlaka yazımızın devamını okumalı…

İster sevgilinizle baş başa ister özel bir program ile yeni yıla girin gecenin en çarpıcı kadını olmak özellikle koşuşturma içinde geçen yoğun kent yaşamı şartlarında yorgun vücutlar için hiç kolay değil.

Sağlıklı Yaşam ve Antiaging uzmanı Dr. İsmail Ağar 3 günlük bir kür ile adım adım enerji depolamanın ve bedeni yenilemenin yollarını anlatıyor.

Gizli yıpratıcılar yıl boyu vücudunuzu içten içe kemirdi. Soluduğumuz hava, yediklerimiz, içtiğimiz su ve bunların barındırdığı toksinler, kirletici maddeler, yiyeceklerdeki katkı maddeleri, yavaşça vücudumuza girer ve çeşitli yollardan emilirler. Yiyeceklerimizde üç binden fazla kimyasal bulunur ve yetişkinler her yıl 1,81 kg pestisiti (zirai ilaç atıklarını) tükettikleri gıdalarla birlikte almaktadırlar. Yağ dokularında depolanan bu zararlı toksinler ve kimyasallar kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenize, birçok hastalığa ve de yaşlanmanıza neden oldu.

İlk adımda enerjinizi geri kazanmak için toksinlerden hızla arınmanız gerekecektir. Bunun en etkili yolu ise mucize molekül ozonun sihirli ellerine kendinizi bırakmak olacaktır. 3 günlük ozon terapi kürü vücudunuzda birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder, kan dolaşımı yoluyla da sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumu sağlar. Aynı zamanda halsizliğinizin nedeni olabilecek virüs ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur.

İlk seansta gözlenebilir incelmeYeni yıla cildinizi yenileyerek hazırlanın

Yıl boyunca belli bölgelere yerleşmiş fazlalıkların varlığından şikâyetçiyseniz yeni yılı istediğiniz kıyafetin içine girerek karşılamanın yolu 2009’da bir çok hanımın ortak kabusu olan bölgesel yağlardan kurtaran ve vücudu terzi gibi forma sokan lipotowave tedavisi olacaktır.

Bayanlarda kilo artışına bağlı olarak özellikle alt taraf kiloları olarak adlandırdığımız basen, bacak ve diz içlerinde bölgesel yağlanmalar ortaya çıkmaktadır. Göbek bölgesinde yoğunlaşan kilolar dikkat çekicidir. Bu durumlarda eğer çok fazla kilonuz yoksa yani kilo fazlanız 5 ila 10 kilo arasındaysa lipotowave tedavisi şikâyetçi olduğunuz bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için etkili bir yöntemdir.

Lipoliz, yağ erimesi veya yağ azalması anlamına gelir. Lipoliz uygulamalarında son dönemde yağ hücreleri içinde önemli etkiye sahip şok dalga kombinasyonu ile geliştirilen lipotowave yöntemi yağ hücrelerinin oldukça hızlı biçimde parçalanmasını sağlamaktadır.

Işıl ışıl dipdiri bir cilt

2010’a damgasını vuracak yüz gençleştirme tedavisi ARC gerek yüzünüzde 30’lu yaşlarla birlikte oluşan 40’lı yaşlarda artan kırışıklık ve sarkmaların gerekse vücudun farklı bölgelerinin cilt dokusunda oluşan gevşemelerde uygulanan bu tedavi (Otolog Hücre Terapisi) plateletten zengin plazma kullanılarak hücre yenilenmesi sağlayan çok yeni bir cilt gençleştirme tedavisidir. Tedavinin bir diğer özelliği ise ciltte meydana gelmiş kalıcı yara, sivilce ve suçiçeği izlerini iyileştirmesi.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.