Sağlık

Varisli bacaklardan bitkisel yöntemlerle kurtulun

Bayanların etek ve özellikle mini etek gibi kıyafetler giyememesinin en büyük nedeni olarak karşımıza çıkan varisli bacaklar, kimi zaman ilginç bir şekilde çorap ile bile kötü görüntünün örtünememesine sebebiyet verir. Varisli damarların iyileşmesi için cerrahi bir müdahale aslında gerekmezken, bu sorunun üstesinden bitkisel tedaviyle de gelinebilir.

Varisli damarlar nasıl tedavi edilir?
– Eşit miktarlarda aslankuyruğu ve civanperçeminden (her fincan için bir tadı kaşığı) yapılan çayı, her fincan Atkestanesi için bir tutam toz kırmızıbiber ekleyerek, için.
– Akşamları yatağın ayakucunu kaldırarak yatmak kanın kalbe geri gitmesine yardım eden basit bir tedavi yöntemidir. Her sabah varisli bölgeleri, iki bacağa da defalarca tekrarlamak üzere, bir iki dakika ister sıcak ister soğuk duş tutun.
– Süzgeçten geçirilmiş güvercinağacı kabuğu veya sulandınlmış atkestanesi tentürü (100 ml suya iki tatlı kaşığı) damarlara masaj için kullanılabilir. Alternatif olarak, kestane veya karakafes merhemini sürün, ama masaj yapmadan mümkün olduğunca yumuşak bir biçimde sürülmelidir.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.