Sağlık

Sertleşme sorununun tedavi yolları

Amerika da yapılan bir araştırma, Amerikan toplumunda 40 yaşını aşan erkeklerde sertleşme sorununun yüzde 52’ler civarında olduğunu ortaya çıkardı. Türkiye’de ise 40 yaşını aşan erkeklerin hafif, orta veya ağır şiddette sertleşme sorununun yüzde 69 olduğu tahmin ediliyor.

Cinselliği, cinsel aktivitesi bozulan kişinin hem fiziksel sağlığı bozulacaktır, hem ruhsal sağlığı bozulacaktır hem de dolayısıyla paralelinde sosyal sağlığı bozulacaktır. Mutlaka çok ciddi incelenmesi ve araştırılması gerekir. Ülkemizde hasta sayısının yüksekliğine karşın, doktora başvuranlar yüzde 1 civarındadır.

Sertleşme sorununa neden olan faktörlerin % 30′u psikolojik, % 70′i ise organik (vücudumuzdaki organ hastalıkları) nedenlidir.

Diyabet (şeker) hastalığı, sertleşme sorununa yol açan organik diye nitelendirilen yapısal hastalıklarından bir tanesidir. Şeker hastalığında damarlarda meydana gelen hasarlar nedeni ile sertleşme sorunları ortaya çıkar.

Sertleşme sorununa neden olan etkenler olarak damarsal hastalıklar, hormonsal hastalıklar, hipertansiyon, damar sertliği (ateroskleroz), alzheimer hastalığı, epileptik hastalıklar (sara) sayılabilir.

Sertleşme sorununun tedavi yolları:

– Ağız yoluyla alınan ilaçlar

Mucizevi bir ilaç olarak ortaya çıkan, viagra bu konuda yaygın olarak kullanılan ilaçlardan birisidir.

– Penis içine enjeksiyon

Eğer ağızdan alınan ilaçlarla beklenilen tedavi sağlanamazsa penis içine yapılan enjeksiyonları denenir.

– Mutluluk çubuğu

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.