Sağlık

Sağlıklı ayaklar için ayak bakım rehberi

Kendi sıhhi malzemelerinizi salona götürmek can sıkıcı olabilir. Ancak yanınızda bir törpü bulundurursanız, mükemmel bir pedikür için yolun yarısını tamamlamışsınız demektir. İşte diğer bilmeniz gerekenler…

Tırnaklarınızı düzgün kesin

Ayak tırnaklarının kenarlarını tamamen kesmeyin. NYC Pediyatristi Hillary Brenner, “Köşeleri kesmeyin çünkü batık ve enfeksiyon yapabilir” diyor. O yüzden tırnak makasınız biraz daha büyük olsun ki, dümdüz kesebilesiniz. Solingen’i deneyebilirsiniz.

Tırnak etleri

Bakımlı görünmek istiyorsanız tırnağı çevreleyen dokuyu yumuşatmalısınız. Bunun için Mavala’nın Tırnak Eti Kremini” kullanabilirsiniz. Ayrıca tırnak etlerinin yumuşaması, fazla uzayanların gitmesi ve fazla dokunun giderilmesi için yine Mavala’nın Tırnak Eti Çıkarıcısını” kullanabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız orantılı ve çekici bir görünüm kazanacaktır.

Bambu çubuklar

Tırnak yapısını bozmamak ve girintili çıkıntılı bir görünüm yaratmamak için pamuk sarılı manikür çubuğu kullanmalısınız. Bununla tırnak etlerini geriye doğru itebilirsiniz.

Yoğun nemlendirici ayak ve topuk kremi

Ayaklara uzun süreli bir yumuşaklık, rahatlık sağlamak ve aynı zamanda nasır oluşumunu önlemek istiyorsanız Sally Hansen’dan “Salon Hydrating Foot Creme”i deneyebilirsiniz. İçindeki deniz mineralleri, aloe vera ve chamomile özleri ile ayakları rahatlatır, yeniler ve nemlendirir.

Tırnak beyazlatıcı ve oje kurutucu

Tırnaklarınız sarardıysa bütün ayak bakımını tamamladıktan sonra tırnaklarına beyazlatıcı sürebilirsiniz. Bunun için Sally Hansen’ın tırnak beyazlatıcısını deneyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.