Sağlık

Lazerle cilt tazeleme ve riskleri

Son yıllarda cilt problemi çekenlerin yardımına lazer tedavileri çare buluyor. Lazer tedavileri peki sağlık lı mı ? Vücudumuza herhangi bir yan etkisi bulunuyor mu ? Uzmanlar lazer tedavisi hakkında kafanıza takılan sorunların cevaplarını açıkladılar. 

Lazerle Cilt Yenileme (Skin Photorejuvenation)

Cildin yaşlanması nasıl oluşur?
Cildin yaşlanmasında en önemli faktör güneş ışınlarıdır. Ayrıca genetik yapımız da yaşlanma sürecini etkiler. Cilt yaşlanmasına bağlı değişiklikler vücudumuzun güneş gören yerleri diğer alanlarla karşılaştırıldığında kolaylıkla fark edilir. Ciltte görülen yaşlılığa bağlı değişiklikler kırışıklık, çil, güneş lekesi ve kılcal damar genişlemeleridir.

Elos sistemi cilt yenileme de nasıl etkili olur?
Radyofrekans ve IPL enerjisinin elos sisteminde kombine kullanımı güvenli bir şekilde hedef dokuya odaklanma sağlar. Böylece çiller, güneş lekeleri, örümcek şeklindeki kılcal damar genişlemeleri (spider anjiom) ve gül (rozasea) hastalığındaki kızarıklıklar tedavi edilebilir.

Elos tedavisi bana uygun mudur?
Elos tedavisi tüm cilt tipleri için uygun bir tedavi yöntemidir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?
5 veya 6 tedavi seansı, genellikle hastaların çoğunda deri tonunda düzelme sağlar. Total tedavi seans sayısı kişiden kişiye değişir. Tedavi öncesi doktorunuz tarafından yapılacak muayene tedavi planınızın oluşturulmasını sağlar.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.