Sağlık

Lamina diş kaplama tedavisi

Diş bozuklukları veya kırık dişlerin tamiri için Lamina kaplama yöntemi kullanılmaktadır. Lamina kaplamanın diş sağlığı açısından da büyük faydaları bulunur. Güzelliğimizin aynası olan dişlerimiz estetik görünümlerini yitirdiği zaman Lamina kaplama bize eski dişlerimizin güzelliğini yeniden kazandırmaktadır. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu Lamina diş kaplamanın faydaları, dezavantajları, etkileri ve uygulama yöntemi hakkında bilgiler veriyor.

 

Özellikle ön dişlerdeki estetik görünüm çok önemlidir. Konuştuğumuzda yada güldüğümüzde ön kısımda bulunan dişlerimiz ön plandadır. Hepimizin beyaz ve estetik dişlere sahip olmak isteriz. Dişlerdeki estetik yapıyı tedavi eden Lamina kaplama bize özgün gülümseme sağlıyor.

Lamina kaplama yöntemi son zamanların en popüler dental tedavileri arasında yer alıyor. Üstelik bu yöntem kesim ve aşınma yapmadan uygulanıyor.

 

Lamina Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Lamina dişleri doğal dişlerden ayırt etmek zordur. İstenilen boy ve renkte özel olarak hazırlanan porselen tabakalı dişlerdir. Öncelikle dişleriniz işleme hazırlanır ve dişlerdeki artıklar temizlenir. Daha sonra doğal dişlerinizin tam kopyasını almak için ölçümü yapılır. Porselen malzemeden dişiniz için tabaka hazırlanır. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Doğal dişinize mükemmel bir uyum ve hassasiyet ile porselen tabakadan hazırlanan diş yerleştirilir. Son olarak ise kaynaşma beklenir. Tedavinin laboratuvar aşaması sadece 3-4 gündür.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.