Sağlık

Kalp çarpıntısı neden olur?

Kalp hastalıklarında giderek artış gözlemlenmektedir ve bilhassa kalp çarpıntısı toplumun en büyük sorunu haline gelmiş durumdadır. Kalp çarpıntısı farklı şekillerde tarif edilir. Kimi hastalarda küt küt diye sert ve hızlı şekilde, kimilerinde ise kalp vuruşlarında sekmeler varmış gibi ifade edilmektedir. Uzmanlar tekrarlayıcı kalp çarpıntılarının tehlikeli olmasından dolayı ciddiye alınmasını söylemekteler.

 

Kalbiniz eğer heyecandan dolayı hızlı hızlı atıyorsa, korkulacak bir sorun yok demektir. Bu sorun genelde sevdiğiniz birini karşınızda gördüğünüzde yada herhangi bir olay karşısında anlık meydana gelen ve normal karşılanan bir kalp çarpıntısıdır. Korkutucu derecede arda arda tekrarlanan bir kalp çarpıntısı zamansız ve yersiz olarak meydana geliyorsa, kalp atışlarında sorun olduğu ancak o zaman söylenebilir.

Kalp çarpıntısı ile birlikte baş dönmeleri, baygınlık hissi, aşırı göğüs ağrıları, yorgunluk gibi şikayetlerde meydana gelebilir. Eğer bu tür şikayetlerinizde varda hekime başvurmalısınız.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.