Sağlık

İnternet bağımlılığı yuva yıkıyor

Eşlerin bilgisayar başından kalkmamasından dolayı aynı evde yaşayan iki yabancıya dönüşmesi sonucu artan aile içi sorunlar giderek daha büyük bir hızla boşanmaya dönüşüyor.

Evlere giren internet, evlilikleri tehlikeye atıyor. Bilgisayar başından kalkmayan çiftlerin aynı evde yaşayan iki yabancı haline gelmesiyle boşanmalar artıyor.

İnternet bağımlılığı çiftleri birbirinden uzaklaştırıyor

Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Dr. Füsun Budak, son dönemlerde, bilgisayar başından kalkmayan çiftlerinevliliklerinde sorunlar yaşandığını ve boşanmaların arttığını gözlemlediklerini bildirdi.

Budak, bilgisayar başında geçirilen zamanın insanların sosyal ilişkilerini, iş ve okul hayatlarını olumsuz etkileyip, içe kapanmaya ve başarısızlıklara neden olduğunu söyleyerek, “Sanal bir ortam yaratılıp, gerçek yaşama adaptasyon sorunları yaşanmaya başlanıyor. İnsan, sağlıklı ve doğru kullanıldığı sürece yararlı olduğu düşünülen bu makinenin kölesi haline geliyor” diye konuştu.

Eşler birbirine yabancılaşıyor

Budak, son dönemlerde, bilgisayar başından kalkmayan çiftlerin evliliklerindeki sorunlar nedeniyle boşandıklarını anlattı.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.