Sağlık

İhanet, evlilikte tamiri zor sorunlardan biridir

Aldatmanın verdiği suçluluk duyguları, erkeği erken boşalmaya yöneltir. Eşine karşı cinsel isteği azalan erkekler, cinsel hayatlarına farklılıklar katmalıdır

12 yıllık evliyim. Eşime karşı cinsel ilgim zamanla azalmaya başladı. Özellikle çocuklardan sonra eşim bana bir kadın gibi değil bir anne gibi gelmeye başladı. Onu aldatmamla birlikte erken boşalmaya başladım.

Evliliğinde cinsel yaşamdan payına düşeni alamamış erkekler, kişiliklerini başka yönlerden yüceltmeye alışabilirler. Türk aile yapısına çok zarar veren aldatmaya eğilimi artabilir. Bu durum erkeğin yaşamı ve yakınları yönünden oldukça önemli bir konudur.

Aşk oyunları oynayın

Ancak aldatmanın verdiği suçluluk duyguları, yeni bir bedenin keşfinin aşırı heyecanı ve yaşanan gerginlik de kaçınılmaz olarak erkeği erken boşalmaya programlayabilir. Aldatma bir evlilikte tamiri en zor sorunlardan birisidir ve Türk aile yapısının önündeki en büyük engellerden biridir. Bu nedenle eşinizle birlikte cinsel yaşamınızı renklendirebilmek için aşk oyunlarına yer vermenizde fayda var. Gerekirse cinsel terapi almanızda ve en önemlisi ahlaki açıdan aldatma eyleminden vazgeçmenizi öneririm.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.