Sağlık

Doğum sonrası kilolar nasıl verilir?

Gebelik döneminde alınan fazla kilolar doğum sonrası annelerin kafaya taktıkları en büyük sorunlar arasında yer alır. Gebelik döneminde aldığınız fala kilolarınızı geri vermek için yanlış yöntemler denemek yerine, Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’in önermiş olduğu yöntemleri denemenizi tavsiye ederim.

 

Hamilelik döneminde kilo alımı normaldir, ama fazlası da zarardır. Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, ünlü manken Demet Kutluay’a önermiş olduğu diyet yöntemini sizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Demet Kutluay gebelik esnasında almış olduğu 20 kiloyu Selahattin Dönmez’in önerileri ile vermiştir. Ayrıca kurabiye, kek ve makarna gibi besinlerden de uzak kalmayarak bunu başarmıştır.

 

Selahattin Dönmez’in Önerileri


Öncelikle uzman bir diyetisyene başvurarak metabolizma, vücut yapısı, kan bulguları ve sosyal hayatınızı temel alacak bir diyet programı hazırlatmalısınız. Diyetisyeninize neleri sevip sevmediğinizi söylemelisiniz. Diyetisyenin sizin için önermiş olduğu fonksiyonel diyet programına mutlaka uyum sağlamalısınız. Düzenli olarak bu program takip edilmelidir.

Diyet programının yanı sıra fiziksel aktivitelerde büyük önem taşıyor. Hem sevdiğiniz yemekleri yerken de kalori derdiniz olmuyor. Yemek sonrası egzersizler ile formunuzu korumuş oluyorsunuz.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.