Sağlık

Diz ve dirsek kuruluğuna pratik öneriler!

Bayanların en çok şikayet ettiği şeylerden biri olan diz ve dirseklerde ki kararma, bir kaç doğal ve pratik yöntem ile istediğiniz görünüme kavuşacak. Banyo esnasında yapacağınız ufak işlemler ile mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Diz ve dirseklerinizde ki kararmanın sebebi yağ bezlerinin o bölgelerde bulunmamasıdır. Diz ve dirseklerini her gün ve her banyodan sonra mutlaka nemlendirin. Her düzenli olarak yapacağınız bu işlem oluşan kuruluğu yok edecek ve sizi mutlu edecektir. Duş sırasında doğal ve teninizi tahriş etmeyecek lif kullanmanız diz ve dirseklerinide ki ölü derileri yok edecek ve canlılık kazandıracaktır. Diz ve dirseklerinide oluşan koyu renkler ve kuruklar için haftada iki gün on dakika kadar limon maskesi yapmanız yeterli olacaktır. Limon maskesi ölü derilerin yok olmasına ve canlılık kazanmasına yardımcı olcaktır. Limon maskesinni yanı sıra patates maskesi de yapabilirsiniz. Patates maskesi kuru olan diz ve dirseklerinizi yumuşatacaktır. Haftada bir kere uygulamak yeterli olacaktır.

Patates Maskesi

Malzemeler

– 1 adet patates

– 1 yemek kaşığı süzme bal

Hazırlanışı

Patatesi haşlayın ve biraz soğumasını bekledikten sonra bir çatal yardımı ile ezin. Püre haline gelen patatesin içine bir yemek kaşığı süzme balı ekleyin ve karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı dirsek ve dizinize  sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

 

Limon Maskesi

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.