Sağlık

Dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı?

Ten renkleri gibi diş renkleri de insandan insana değişiklik gösterir. Dişlerdeki sararmaları meydana getiren birçok etken bulunur. Bunlardan en başı ise sigara çeker. İçtiğimiz su, çay, kahve gibi etkenler dişlerin doğal beyazlığını yok eder. Daha sonradan meydana gelen diş sararmaları gibi genetik ve doğuştan olan nedenlere de rastlanır. Annenin gebe iken kullandığı antibiyotikler gibi.

 

Diş beyazlatma yöntemleri

 

Dişlerinin beyazlamasını isteyen kişilerin önce bir diş hekimine başvurmaları gerekir. Diş hekimi tarafından yapılacak olan muayene ile dişlerdeki sorunlar tespit edilir. Diş beyazlatma işlemi ise bu sorunlar dikkate alınarak yapılmalıdır. Dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar diş beyazlatma yöntemi ile renkleri değişmemektedir. Bu yüzden bu sorunlar diş beyazlatma yöntemi öncesi önemli bir kriterdir.

Evinizde kendi kendinize dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız size bir de evde diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler verelim. Şifalı Bitkiler ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu diş beyazlatmanın doğal yolu ise şöyle;

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.