Sağlık

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Almanya’da yapılan bir araştırmada, halk arasında dilden dile dolaşan cinsellikle ilgili yanlış bilinenler açıklandı. Araştırma sonucunda çıkan gerçekler asırlardır tabu gibi bilinen değerlendirmelerin asılsız olduğu ortaya çıktı. İlişkiler ve cinsellikle ilgili yanlış bilinenler şöyle:

– Kadınlar erkeklerden kıskançtır: Tam tersine erkekler biyolojik yapı olarak, eşlerine kadınlardan çok daha fazla kıskançlık yapar.

– Kel erkekler cinsel açıdan diğerlerine göre çok daha güçlüdür: Yanlış. Kel olan erkeklerin kanlarında daha fazla testesteron hormonu bulunabilir ama bunun cinsel iktidarla bir ilgisi yok.

– Sünnetli erkek daha geç ereksiyon yaşar: Yanlış. Sünnetli erkekler ile sünnetsiz erkekler arasında cinsel yaşamları açısından herhangi bir farklılık bulunmuyor.

– Seksten sonra sırtüstü yatmak hamileliği kolaylaştırır: Yanlış. Bu inanış, spermlerin rahime daha kolay ulaşabileceği varsayımı üzerine kuruludur ancak spermler zaten yolunu kolayca bulur.

– Çok fazla cinsel ilişki kadının vücudunu yıpratır, bacak ve karın kasları gevşer: Tam tersi kadın ne kadar çok cinsel ilişki yaşarsa, kalça kasları da o oranda güçlenir.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.