Sağlık

Cinsel isteğinizi arttıran besinler

Hastalıkları ve vücudumuzda oluşan bazı sorunları kesinlikle doğadan gelen yöntemlerle çözümlememiz gerekiyor. İngiliz bilim adamları da cinsel isteksizlik yaşayan kişilere bazı besinleri önerirken, erkeklerde ve kadınlarda hormon çalışımını arttırmak, gücü en üst seviyeye çıkartmak ve seks hayatınızı renklendirmek için afrodizyak etkisi olan besinleri öneriyor. İşte o besinler;

– Antep fıstığı: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder ve cinsel arzuyu uyarır,
– Ayçiçeği, kabak çekirdeği: Bol Protein ve E vitamini ihtiva eder. İktidarsızlığa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır. Çam fıstığı’: Bol E vitamini içerir. Cinsel isteksizlik ve buna bağlı olarak ruhsal çöküntü ve kalp rahatsızlıklarında faydalı olabilir.
– Greyfurt: C vitamin deposu. Vücuda gençlik ve dirilik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir.
– Hardal: Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendirir.
– Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırır.
– Kereviz: A, B, C vitaminleri başta olmak ile fosfor içerir. Çeşitli iç salgı bezlerine etki eder ve onların faaliyetlerini artırır.
– Kırmızı biber: Cinsel isteği çok artırır, selenyum oranı yüksektir. Ancak damar sertliği,üre ve tansiyon olanlar yememelidir.
– Kişniş: Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Sinir sistemine çok yararlıdır. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı kişniş karıştırılıp içilebilir.
– Kuşdili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir.
– Maydanoz: Bedensel yorgunluk ve ruhsal bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırır.
– Nane: Cinsel isteği çok artırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlığı giderir.
– Sivri biber: Bol miktarda C, P, K vitamini içerir. Erkeklerde cinsel isteği artırır.
– Susam, Tarçın, Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedensel ve zihinsel çalışma gücünü artırır. Cinsel isteği artırır, daha ateşli olmanızı sağlıyor.Mikroplara karşı dayanıklılık sağlıyor.
– Çikolata: Bitter Çikolata çok az şekerli olmalı. Mutluluk hissi veren beyindeki kimyasal hormonların salgılanmasına yardımcı oluyor.
– Fıstık, Fındık, Ceviz, Badem: Lif, protein ve vitamin bakımdan zengindir. Sindirim sisteminizin hızla çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beyin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar ve cinsel güçü arttırır.
– Ginseng: Çin’de yıllardır seks sorunları için kullanılıyor. Seks isteğini ciddi oranda da artırıyor.
– Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor. Üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin.
– İstiridye: İstiridyenin afrodizyak olduğu yıllardır biliniyor. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel gücü de artırıyor. Eğer istiridye bulamazsanız çinko tabletleri alın. Ancak günde 9.5 miligramdan fazla olmamalı.
– Muz: Mineral, magnesiyum, demir, lif ve C vitamini bakımından çok zengindir, sperm üretimini artırır. Özellikle kabuğu ile pişirilen muzun afrodizyak etkisi daha fazla.
– Roka: Bolca demir ve C vitamini içerir.Hem alyuvarların sayısını, hem de cinsel gücü artırıyor.
– Karides, İstakoz, yumurta, kepek, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye: Protein, yağ, karbonhidrat ve liften Bl vitamini, sodyum, kalsiyum, demir, mineraller içerir.
– Soya fasulye, soya peyniri, sütü, kıyması, filizi, soya unu: B kompleksi vitaminler çinko, kalsiyum, magnesiyum, demir, krom, selenyum olmak üzere pek çok minerallerin organik tuzların elzem amino asitler içeren soya protein testosteron hormon salgısını etkileyerek cinsel gücü artırıyor.
– Sarımsak: Al, Bl, C kükürtlü yağı içeriğinde bol miktarda akil sülfür bulunur. Sarımsağın en önemli özelliği insana canlılık vermesi hormonları harekete geçirmesidir.
– Zeytinyağı: E vitamini açısından zengindir hücreleri yeniler canlılık verir.
– Pekmez: Pekmezde bulunan mineraller en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur. Demir vücutta başta kırmızı kan hücrelerini bileşiminde yer alarak oksijen taşıma fonksiyonunu görür ve kişinin enerjisini ve cinsel gücün artmasını sağlar.
– İncir, Kayısı, Havuç, Ispanak, Brokoli: A vitamini, çinko, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, B, C vitamini içerir. Cinsel isteği artırır.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.