Sağlık

Cilt lekelerine Lazer tedavisi!

Ergenlikte oluşan sivilce izleri, güneşten yada yaşlanmadan kaynaklanan ince çizgiler ve deride oluşan çukurlar özellikle bayanları oldukça rahatsız eder. Fakat tıppın gittikçe gelişmesi sonucunda bu sorunlar Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Tedavisi ile kurtulmak mümkün.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Tedavisi yöntemi ciltte ki lekeleri, ince izleri ve çukurları yok ediyor. Lazer yöntemi ile cildin alt katmanlarına inilerek ciltte bulunan suyu buharlaştırıyor ve cildi soyarak kalıcı bir sonuç veriyor. Özellikle sivilce kırışıklıklar için etkili bir yöntem olduğu belirtiliyor. Uzmanalr Fraksiyonel Korbondioksit (CO2) Lazer yöntemi ile bu gibi can sıkıcı durumlar için en etkili yöntem olduğunu belirtiyor. Fraksiyonel Korbondioksit (CO2) Lazer yöntemi ile derinin istenen katmanına inildiğini ve rahatlıkla cilt izlerinin yok eildiği belirtiliyor.

Tedaviye başlanmadan yarım saat kırk beş dakika önce hastanın yüzüne acıyı ve ağrıyı yok edicek bir krem uygulanıyor. Daha sonra uzman hekim tarafından Fraksiyonel Korbondioksit (CO2) Lazer uygulanıyor ve bu işlem yaklaşık on beş dakika sürüyor. İşlemden sonra ciltte oluşan şişliğin ve kızarıklığın geçmesi için buz uygulanıyor. Ardından cilt temizlendikten sonra nemlendirici uygulanıyor. Üç güne kadar kızarıklıkların geçtiğini belirten uzmanlar, bu dönem de makyaj yapılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Tedaviden sonra ciltte oluşan kuruluklar için eczanelerde bulunan termal su ile cildin nemlendirilmesi belirtiliyor.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.