Sağlık

Cildinizi korumak için öneriler

Uzmanlar, gündelik yaşamda karşıya kalınan stresli durumların, ciltteki lekelerin çoğalmasına neden olduğunu söylüyor, bakımının düzenli ve doğru bir şekilde yapılması halinde cilt lekelerinin en az seviyeye indirgenebileceğini belirtiyor.

Vitaminler önemli

Alkol ve sigara tüketen kişilerin; A, C ve E vitamini almalarının yanı sıra egzersiz yapmaları da gerekiyor. E vitamini, damarlar için gereklidir. Sigara ve alkol içenler, nemlendirici kullanmalı ve beslenmelerine dikkat etmelidir.

Çatlak ve selülitler

Selülite, yağ hücrelerinin çoğalmasının neden olduğu düşünülür. Oysa vücuttaki yağ hücreleri çoğalmaz. Beslenmeye bağlı toksinlerin vücuttan ne kadar uzaklaştırıldığı önemli. Çünkü toksinler atılmazsa, yağ hücreleri genişler. Genişleyen yağ hücreleri, belirginleşir ve selülit oluşur.

Selüliti minimum seviyede tutabilmek için, egzersiz yapılmalı, besinlere dikkat edilmeli ve kahve gibi kafeinli içeceklerden kaçınılmalıdır. Çatlaklar, ani kilo alıp vermeyle oluşur. Çatlakları önleyebilmek için hızlı kilo alıp vermeme dışında yapılabilecek bir şey yok.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.