Sağlık

Bu Gün Bayram Erken Kalkın Çocuklar

Bu gün bayram erken kalkalım çocuklar diye başlardı eskilerde bi mırıltı şimdi ise ne eski bayramlar kaldı ne de yaşanmışlığın ertesinde kalan çocukluğumu.

Bu Gün bayram eskiden olduğu gibi erken kalkıp büyüklerimizin yolunu gözlemek vardı cami çıkışlarını geldiklerinde ise şımarıklığın ötesinde bir masumiyet ile ellerini öpüp iyi bayramlar demek vardı gözlerimizdeki ışıltı ile tüm aile güzel bi kahvaltı ile başlardı bayramlarımız sonrası ise malum 🙂 çocukluk işte elimize aldığımız poşetler ile bir oyana bir buyana koştur koştur koştur kapı kapı şeker toplardık ne kurban bayramı önemli idi nede şeker bayramı sonuçta 🙂 ikisindede şeker verirlerdi işin kurnazlığına kaçıp büyük poşet kullanmak pek akıl kar işi değildi küçük poşet kullanmak lazmdı büyük olunca kapıyı açanların ablaların abilerin gözü korkardı pek şeker vermek istemeselerde içerden bir ses çocuk onlar çocuk bu gün bayram bu gün sevinmeyecekler ne zaman sevinecekler diye bizi koruyan teyzelerimiz amcalarımız vardı işte hepsi eskidendi.

Eskiler ne kadar eskide kaldı bilmiyorum ama bildiğim bir şey var eski bayramların ne tadı kaldı nede tuzu. eskileri yaşatanda biz değilmi idik eskiden bayramların böyle olmasını sağlayan böyle bayramlarda figuran olan bizlerdik şimdi değişen nedir? değişen biz miyiz yoksa bayramlar mı? bence bayramların bi suçu yok bence bayramları bu hale getiren eskisi gibi dolu dolu yaşamayan insanlar yani bizler.

Bu gün bi değişiklik yapalım hayatımızda eski bayramların eski günlerin anısına bir dileğimiz olsun bayramları eski bayramlarda olduğu gibi mutlu el ele birlikte yaşayalım yaşatalım. Kendimize bayram hediyemiz olsun. Gözlerimizi kapattığımızda küçük bi tebessümle uyuyalım düşlerimizde o kadar yorgun olalım ki uyandığımızda hatırlamayalım tek hatırladığımız mutluluk olsun.

 

İyi bayramlar…

Bana her gün bayram :))

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.