Sağlık

Bitkisel şeker hastalığı tedavisi

Şeker hastalığı toplumun ortak sorunlarından biri haline gelmiştir. Kadın erkek, yaşlı genç ayırt etmeksizin herkesin başına gelebilecek bir hastalıktır. Hastalığın nedeni dengesiz beslenmedir. Bir çeşit beslenme hastalığı olan şeker hastalığında karbonhidrat, protein ve yağ dengesi kurulmalıdır.

Beslenmenin dengeli ve düzenli olması ile bu hastalığı yenebilirsiniz. Yoğurt, yağsız süt-et, yumurta, patates, balık ve bakliyat tüketimine önem vermelisiniz. Sebze olarak; salatalık, domates, lahana, tere, soğan, patlıcan, turp, marul ve yerelması tercih edilmelidir. Meyvelerden ise; greyfurt, koruk, limon, ekşi elma, yeşil erik gibi ekşi ağırlıklı meyvelere yönelmelisiniz.

Şeker hastalığını önlemek için hayatınızdan eksik etmemeniz gereken bitkisel karışımlarda bulunmaktadır. Şeker hastalığını doğal yöntemlerle önlemek için işte sizlere bazı formüller;

 

Şeker Hastalığı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Ardıç Tohumu : 30 gr. ardıç, 1 litre suya atılır, 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden sonra 3-4 çay bardağı içilir.

Karadut Yaprağı : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur. Yemeklerden önce içilir.

Zeytin Yaprağı : 30 gr. yaprak ince kıyılıp, 1 litre suya atılır, 2 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.