Sağlık

Bebeğinizi doğmadan önce görün

4 boyutlu ultrason cihazıyla anne karnındaki bebeğin görüntüsü vesikalık resim gibi alınabiliyor. Sadece resimle kalmayıp, bebeğin o an neler yaptığı da gözlenebiliyor.

Parmağını emen, esneyen, esnerken ağzını kapatan, ayak parmağını emmeye çalışan, gülümseyen, diğer ikizinin başını okşayan bebeklerini görebilmek, ailelere büyük keyif veriyor.

Resmi gören anne baba bebeğin kime benzediği konusunda yorum bile yapabilir. Annenin o andaki heyecanının görülmeye değer olduğunu belirten Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. Lale Zeynep Kanmaz, bebeğin doğduktan sonraki fotoğrafları ile anne karnındaki fotoğrafları karşılaştırıldığında olayın manevi değerinin daha da iyi anlaşıldığını söylüyor.

Bebeğinizin arşivini yapın

4 boyutlu ultrason ile bebeği izlemenin dışında isteğe bağlı CD’ye kayıt alınıp daha sonra izlenmesi, saklanarak ileride bebeğe izlettirilmesi de mümkün. Bu teknolojinin daha önceki 3 boyutlu ultrasonlardan farkı, bebeği ve hareketlerini anında görebilmeyi ve bunu CD’ye kaydederek hoş anı olarak saklanmasını sağlamasıdır.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.