Sağlık

Ağız kokusu için ne yapılmalı

Ağız kokusunun meydana gelmesinin bir çok nedeni vardır. Yediğiniz besinler, mide rahatsızlıkları, ağız sağlığının bozulması, içtiğiniz içecekler gibi nedenler nefesinizin kokmasına sebep olabilir. Sindirim yolu veya akciğer rahatsızları da ağız kokmasına neden olan diğer etkenlerdir. Peki ağız kokusunu önlemek için ne yapılmalı?

 

 

Ağız kokusunu önlemek için evinizde bulunan bitkiler, yiyecekler ve sizin düzenli olarak yaptığınız ağız temizliği bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlar. Çürük diş veya diş eti hastalıklarınız varsa bir diş hekimine baş vurmalısınız. Nefesin kokmasındaki en büyük etkenlerden biridir diş sağlığı.

Uzun süre aç kalmak ve hayvansal gıdalardan aşırı tüketmekte nefes kokmasına neden olduğu için bunlarada dikkat edilmesinde fayda var. Düzenli ve zamanında beslenmeye ve herşeyi gerektiği kadar yemeye özen gösterilmelidir. Diyabet hastalıkları, anemi hastalığı yada ateş yükselmesi de ağız kokusuna neden olduğu için bu hastalıkların uzman kişiler tarafından tedavi edilmesi gereklidir.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.