Bilim & Teknoloji & Fizik ve Sanat Genel

Windows 7-8-10’da yapışkan notların yedeği nasıl alınır? | StickyNotes

Tarafından yazılmıştır Alkan Kaya

Merhaba, aslında bu yazıyı kendime not olsun diye yazıyorum çünkü bir çok zaman bilgisayarıma format attığımda sürekli hayatımı kurtaran StickyNotes yani yapışkan notları yedekleme ve geri yükleme sorunum oluyordu ilk seferlerde notlarımı note defterine yedekliyordum 🙂 sonrası bla bla bla ama….

Bilgisayarda masaüstü’de kısa not almak amaçlı olarak kullanılan ve Windows 7 ve sonraki işletim sistemi Windows 8.1 , Windows 10 sürümlerde kullanılmaya başlanan bir özelliktir. Windows Yapışkan Notları kullanabilmek için ise şu adımları Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Yapışkan Notlar adımını kullanarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bizim konumuzda yapışkan notların yedeği nasıl alınır? bununla ilgili pratik bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarınıza format , sıfırlama yapmayı düşündüğünüzde bunların bir yedeğini alarak sonradan kullanabilirsiniz.

Win+R tuşlarına birlikte basarak yada windows 10 da arama ikonuna basıp “çalıştır” yazara Çalıştır Penceresini çalıştıralım ve buraya aşağıdaki kodu yazarak enter basınız.

C:\Users\bilgisayaradınız\AppData\Roaming\Microsoft\Sticky Notes

burada mavi yazılı kısıma bilgisayarınızın adını yazıyorsunuz.

yada gizli dosyaları göstererek bilgisayarım c sürücüsüne girip sırayla yukarıdaki kısayol kodu takip ederek de ulaşabilirsiniz.

Karşınıza “StickyNotes.snt” dosyası çıkacak bu doyayı kopyalamanız yeterli ve sonuç 🙂 yapışkan notlarınız her yerde sizinle 🙂 yedeği yüklemek için aynı klasöre yedeklediğiniz dosyayı yüklemek yeterli olacaktır.

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.