Genel NeoCa Şiirlerim

Mutlu yıllar… Alışkanlıklara dair – bölüm yedi

Mutlu yıllar…
Bu gün senin doğum günün, mutluluklar dilerim sensizce…
Usuldan usula fısıldıyorum kulağına seviyom diyorum duymuyorsun. Ağzımı kapatıyorum gizliden duymayasın diye. Sana olan duygularım gölge olmasın uçsuz bucaksız hayallerine; belki doğduğunda saçtığın ışıltın, güneş gibi parlayan gülümsemen aydınlatır karanlık yüreğimi.
Aklıma telefon geliyor, arayıp sesini duymak sana mutlu yıllar deyip seninle uyanmak istiyorum sensizlik rüyasından. Duruyorum. Düşünüyorum. Dalıyorum uzaklara yalnız kalan umut arıyorum arkadaş olacak bulamıyorum. Ayrılığın zaferi bu olsa gerek. Ödülümü aldım dünyanın en büyük hediyesi böyle bir şey işte. Sesini bir kez duysam iyi olurum gülümserim bana benzeyen gülümsemenle belki bu kez ben sana benzerim ama göremezsin ki telefondan.
Vaz geçtim aramaktan sesini duymaktan. Sesinle duyacağım mutluluk senin hayatını etkilemesin. Üzülme.
Seni bende eskitemeyen yıllar olacak yine günler geçecek sensiz alışmalıyım yine sensiz gecelere.
Seni sensiz yaşarken resmine sarılıp uyurdum telefondaki sesinle tek sorum olurdu ne zaman geleceksin diye. O zaman resmine değil sana sarılacaktım ve hiç uyumazdım karanlık gecelerde.
Yine başucumda resmin dalıyorum tekrarı olmayan hayallere. Umutsuzluk denizinin ötesinde bir evde sessizliğimle usuldan usula fısıldıyorum. Doğum günün kutlu olsun. Sana sevgimden bir paket yaptım içinde ölümsüz aşk var sakın açma dağılmasın sağa sola tekrar, tekrar canım yanmasın…

Alışkanlıklara dair – bölüm yedi

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.