Genel NeoCa

Batı Dilinde Cumhuriyet

Batı dillerinde cumhuriyetin, milletin kendi kendini yönetmek anlamına gelir. Cumhuriyet rejiminin iki çok önemli bir unsur:

Bu                A-İdari
B-Yönetim Diyor ki

Dürüstlük potansiyeline sahip bu iki öğe özelliklerinin başında. Cumhuriyet rejiminin her iki tarafında dürüst ve onurlu olmalıdır. Demokrasi, rejim paltformuna yerleştirilmesi gerekir. Cumhuriyeti, ulusun vatan ve hukuka sevgisi ve içten bağlılığı ile yaşatılmalıdır. Bu nedenle, cumhuriyetin başında hayat veren kan damarları bir demokrasidir. Gerçek sistem, demokrasi ve cumhuriyet rejimleri arasındaki ilişki çok önemlidir. Cumhuriyetin kendisi için iç ve dış tehditlere sert ve sert, ama demokrasi içinde tutmak çünkü. Bırakmayın, aksi takdirde bir demokrasi ve cumhuriyet arasındaki kopukluk başlar. Ayrıca, cumhuriyet rejimi için en büyük zarar görür. Cumhuriyet yöneticileri için davasını her zaman uyanık ve gözlemci olacak.

Özgürlükler, demokrasi, cumhuriyet, kullanım alanları ve siyasi rejimler almıştır, demokrasinin kuralları ile sınırlandırılmıştır. Demokratik hak ve hukuku ve cumhuriyetlerde hiç kimsenin sınırsız olduğunu yönetim sistemi. Sınırsız hak ve girişimi demokrasi veya cumhuriyet rejimlerinin kural. Insanlar, dolayısıyla demokrasilerde ve demokratik cumhuriyetler ve sınırları adaletin kalemi ile çizilmiştir sonrasına kadar, toplumlar, hukuk özgürlükler yoluyla güvence altına alındığı için. Atatürk’ün cumhuriyeti bu kavramı kısa bir açıklama ve durumu hakkında konuşalım sonra.
Atatürk, öngörülen demokrasinin bir gereği olarak, kısa bir süre içinde ileriye gidecek, 29 Ekim 1923 tarihinde cumhuriyetin temelleri koyarak, genç Türk Devletinin yapısını kurmuştur. Siyasi alanda demokrasinin çok partili sisteme o gerçekleşeceğinin biliyordu.

Atatürk zamanında yaklaşık üç çeyrek yüzyıl önce, Cumhuriyet, hala bazı Batılı ülkelerin düşüncelerini almak için çalışıyoruz “dedi. O tüm bu zaman sonra, düşüncelerini güncel tutmak, bilimsel bir temel üzerine oturtmamış söylemişti? Atatürk sadece bilgili değil bir asker, bir uzak görüşlü bir devlet adamı değil aynı zamanda gerçek bir düşünür. Buna ek olarak, bu düşünceleri gerçekleştirerek sadece üretim, sadece düşünce, üçüncü dünya ülkelerinin bağımsızlık ve kurtuluş yolunu göstermiştir. Bugün Atatürk’ün adını neden olarak dalgalandığı birçok ülkede bağımsızlık savaşı hala bir bayrak burada aramak doğru olur.

 

 

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.