Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık | Başlarken

Tarafından yazılmıştır Alkan Kaya

Merhaba Dünya 🙂

Kısaca diyorum ki fotoğrafçılık öyle bir şey ki hayal ettiğiniz kadar hayal etmeyi bıraktığınızda ise fotoğrafçılıkta biter.

Hepimi araştırma yapmışızdır bu konuda elimize bi DSLR makine alıp onu boynumuza takıp böyle güzel manzara fotoğrafları çekmenin keyfini, say say bitmez hayaller yani ve araştırma yaptığımızda şunu görmüşüzdür inanılmaz bir bilgi ağının içindeyiz. Birinin A dediğine biri B der. Amanın işte burada sizin hayal dünyanız devreye girer. Örnek vereyim ileri aşamalarda Dolunay fotoğrafı çekmeyi anlatacağım mesela ben iso 100 de bir başkası iso 200 de eee ne fark etti şimdi ben 105mm lens ile mükemmel ay fotoğrafı çekerken bir başkası 600mm lens ile çeker arasında çok fark var evet ama şu konuya gelmek istiyorum. Çok duydum ful ekipman ile Fotoğrafçılık yapmanın maliyeti nedir? bana 3 lens 2 fotoğraf makinesi yeterken sana 50 lens 20 fotoğraf makinesi gerekebilir. Yada tam tersi bir makine bir lens.

Bu durumu asla unutmayalım. Ben fotoğrafçılığı hobi olarak yapıyorum para kazanmak değil amacım sadece keyif almak kendimi mutlu hissetmek. Evet amatörüm ve yolun çok başındayım. İnternette o kadar çok şey okudum ki çoğu zaman çıkmaza düşüyorum bu gibi durumları sitemde yazıp hem kendi çıkmazımı sorunlarımı ortadan kaldırdığımdaki tecrübelerimi paylaşacağım hemde size umarım rehber oluşur.

Aldığım ekipmanlar ve ne amaçlı aldım ne yapabilirler bu gibi durumları sizlerle paylaşacağım. Sormak istediklerinizi sorabilir birlikte çözüm yolu bulabiliriz diye düşünüyorum 🙂

Sizler hazır mısınız?

bu uzay kadar büyük Fotoğrafçılık dünyasına girmeye

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.