Fitness & Diyet

Düz Karın Diyeti | Sassy Suyu | Sassy Diyeti

Tarafından yazılmıştır Alkan Kaya

Düz karın diyetinin sassy suyu nasıl yapılır?

Bu sorunun cevabı çok kolay yaptım içmeye başladım faydasını ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım.

Cynthia Sass tarafından oluşturulmuş “Düz göbek diyeti” diye ayrıca bir diyet de var ve kilo kaybı için su tüketimine dayanıyor. Günde 8 bardak içseniz bile su tutmasını ve de elektrolit dengesini yine de düşünmek zorundasınız.

Bu tarif sıradan içme suyunu güçlü bir karın yağı yakıcıya çeviriyor! Ayrıca tüm sağlığınızı da geliştirip güçlendiriyor. Sassy suyu sindirimi geliştirir, dengenizi güçlendirir ve neredeyse 0 kaloridir.

internette çok yaygın ve yapımı çok kolay bu suyu spor ve sağlıklı beslenme ile başarılarnı bulabilirsiniz. Düz göbek diyetini daha önceki yazımda alıntı yaparak aktarmıştım.

Sassy Suyu Nasıl Yapılır?

İçindekiler:

  • 2 litre su
  • 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil (taze)
  • 1 orta boy limon, yuvarlak ve ince olarak doğranmış
  • 1 orta boy salatalık, soyulmuş ve ince yuvarlaklar olarak doğranmış
  • 12 küçük nane yaprağı

Hazırlık:

Bütün malzemeleri geniş bir sürahide karıştırın ve bir gece buzdolabında dinlenmeye bırakın. Gün boyunca 4-5 bardak için.

Solüsyonu sabahları kahvaltıdan önce içmeye başlayarak daha iyi ve hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. İlk iki saatten sonra bir miktardan (şişlik) kurtulduğunuzu hissedeceksiniz.

Diyetisyenler bu suyun düzenli olarak tüketilmesiyle, biraz fiziksel aktiviteyle, bel yağlarınızı eritebileceğini ve şiş göbeğinizin hafiflemesine yardımcı olacağını söylüyorlar.

Ben Nasıl Yaptım?

Bu tarifi ikiye katladım 5 litrelik suyun içine karıştırdım. Tadı çok kötü değil rahatlık verici limon ve salatalıkların etkisi 🙂 bakalım ne olacak.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak: http://filoji.com/

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.