Bilim & Teknoloji & Fizik ve Sanat

Stephen Hawking

Tarafından yazılmıştır Alkan Kaya

Stephen Hawking….

Kimdir sorusunun aslında binlerce cevabı vardır. Mesela örnek gösterilen bir azmin anlatım biçimidir. Zekasına hayran kalacağımız gibi insanlığı ile de ön plana çıkan nadide insanlardandır. Doğumundan ölümüne kadar ele avuca sığmayan 76 yıl bırakmış Fizik denilince ilk akla gelen kişi olmasa bile gönüllerde taht kurmuş yaşayan gerçek bilim insanlarından biriydi ölümü ile gerçekten çok üzüldüm. adını arama motorunda tarattığınızda sizlere binlerce sonuç çıkartır. Bunları anlatmak istemiyorum. İçimden bu yazıyı yazmak geldi. Onun anısına bir kaç cümle sadece öylece…

iq testine karşı çıkan demeyelim de iq ile övünen insanlardan olmayan ve sözleri ile insanları yıllarca düşündüren kısaca Fizikçi tanımının direk karşılığını var oluş nedenimizden tutun da aklınıza gelen milyonlarca konun parçasında Stephen Hawking vardır.

“Birisi sizin hatalarınızdan şikayetçi olursa, onu bunun iyi bir şey olabileceğine ikna edin. Sen de ben de hatasız var olamayız deyin.”

“Bir, ayaklarınız altına değil, yıldızlara bakmayı unutmayın. İki, çalışmayı asla bırakmayın. Çalışmak size bir anlam ve amaç verir, bunlarsız bir hayat boştur. Üç, eğer aşkı bulacak kadar şanslıysanız, onun da olduğunu hatırlayın ve başınızdan atmayın.”

 

Yazar hakkında

Alkan Kaya

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.